Çürükeynesilli Ahmet KAÇAR (2)

AHMET KAÇAR İLE RÖPORTAJ.ŞAHİN UZUN – Bestekar Şükrü Tunar, mezar taşına yazılması için AHMET Kaçar’dan şiir istedi. O da yazdı ve kendisine verdi, peki vasiyetine uyuldu mu?  Devamı röpörtajda…

            Türk sanat müziğinin bayan sanatçılarından biri, bir gün Ahmet Abi’yi ziyarete gelir. Sanatçı Ahmet Abi’nin güftelerini,  bestelerini çok beğenmektedir. 

              Konuşurlarken, Ahmet Abi den istekte bulunur. “Bana öyle bir güfte ve beste yap ki, tam benim sesime uygun olsun” der. Ardından bir müddet oturup, müsaade isterler ve kalkarlar. Ahmet Abi, “Sana da sesine de lanet olsun, hiç sese göre güfte ve beste yapılır mı?” der.

Ahmet Kaçar’ın “Unut beni kalbimdeki hicranla yalnız kalayım” şarkısını dinlemek için tıklayın…

             Kulağında ki işitme cihazı ile ilgili “Nasıl faydası var mı?” Diye sorulduğunda “Olmaz olur mu var, haftada bir pil alıyum, ona faydası var.”

             Bir ayak üstü sohbette, “Uşak ben sıkıştım, bi su dökeyim de hemen geleyim, yalnız su dökmek var, su koy vermek yok” diyor. 

            Çarşıda sünnet olmuş bir çocuğun arabalı konvoyu, kornalı turlarken “Bu insanlarla artık baş edilmez, Allah’ın yarattığını da değiştiriyorlar, şaşmamak elde değil.”

              Ahmet Abi’nin kulağında işitme cihazı var. Soruyoruz “işitmen fark etti mi?” “ İyi şeyleri duymuyor da kötülerde fark etti.”

              Ahmet Abi, bir arkadaşıyla İstanbul’dan izine gelen bir arkadaşlarını ziyaret için Karaburun tarafına giderler. Minübüsten inerler. Ortak arkadaşı, bakmışlar yolun kenarında elinde meğel, tarlada İstanbul günlerinin stresini atıyormuş. Üzerinde tişört, altında ise diz boyu kısa pantolon varmış.

             Arkadaşı, Ahmet Ağabeyleri görür görmez, sevinir. “Hoş geldiniz, benim canlarım ciğerlerim. Bir dakika müsaade edin, donumu çıkarıp ta de geleyim” der.             Ahmet Amca:” Hiç boşuna zahmet etme, biz o niyetle gelmedik” der.